امروز که این مقاله را می‌نویسم در خانه حبس شده‌ام و احتمالاً می‌دانید که دلیل آن چیست! کرونا بازار را کساد و جیب‌های خانواده را از مگس‌ها آباد کرده است. اما آن چه که امیدبخش است جان گرفتن مشاغل تازه‌ای است که ریسک ابتلا به ویروس را کاهش می‌دهند و شما را از رفت‌وآمدهای طولانی بی‌نیاز می‌سازد.فریلنسری و دورکاری موضوعی است که در این مقاله به آن می‌پردازیم پس اگر دربارهٔ انتخاب این‌گونه شغل‌ها هنوز هم شک دارید این مطلب را از دست ندهید.

مزایای دورکاری:

1.کارمندان و شاغلین دورکار بازده بالاتری دارند.

بررسی و تجزیه‌وتحلیل شرکت‌های بزرگ دنیا نشان می‌دهد که کارکنان دورکار نسبت به همتایان خود که در شرکت حضور دارند 35 تا 40 درصد بهره‌وری بیشتری دارند

2.عدم نیاز به رفت‌وآمد می‌تواند در سلامتی شما تأثیر مثبتی بگذارد.

عدم نیاز به رفت‌وآمد باعث کاهش هزینه‌های شما می‌شود همچنین در وقت گران‌بهای شما صرفه‌جویی می‌شود و درنهایت استرس مسیر روزمره و به‌موقع رسیدن شما به محل کارتان پایان می‌یابد.

3.بین زندگی شخصی و کارتان تعادل بیشتری ایجاد می‌شود.

این‌گونه شغل‌ها بسیار انعطاف پذیراند و شما می‌توانید بر اساس اتفاقات روزانه برنامه و نحوهٔ انجام‌دادن آن‌ها را تغییر دهید

4.استرس شما تا حد زیادی کاهش می‌یابد.

هیچ انسانی با استرس غریبه نیست همین که به زمان تحویل پروژه نزدیک می‌شوید و شما شیفت طولانی‌تری را می‌گذرانید تا کار را به‌موقع پایان دهید می‌تواند یک مثال عینی از استرس‌های کاری باشد.اما در دورکاری شرایط کمی متفاوت‌تر است.روزها هنوز هم 24 ساعت‌اند اما این که کنار خانواده و در اتاق گرم‌ونرم نتم کار را پیش ببرید به مقدار چشمگیری استرستان را کاهش می‌دهد.

5.افراد بیشتری به دورکاری روی آورده‌اند.

کارکنان و کارفرمایان تمایل بیشتری به دورکاری دارند و همین مسئله باعث شده است درصددانش تکنولوژیکی افراد افزایش یابد.

6.آمده است که بماند.

طبق گزارش linkdin در سال 2018 و 2019 میزان مشاغلی که به‌صورت دورکاری انجام شده است تا 78درصد افزایش‌یافته است. این آمار پیش از همه‌گیری کرونا است. بنابراین به نظر می‌رسد که این روش کار کردن آمده است که بماند و فقط یک‌روند موقت بازار نیست.

7.در هزینه‌های خود شرکت هم صرفه‌جویی می‌شود.

شرکت‌های استخدام از راه دور شاهد کاهش محسوس هزینه‌های مربوط به مجهز کردن دفترکار و سایر هزینه‌های مربوطه بوده‌اند.

8.همهٔ کسانی که از راه دورکار می‌کنند دائماً در سفر نیستند.

درست است که دورکاری انعطاف‌پذیری بیشتری به افراد می‌دهد و امکان سفر را بیشتر سایر شغل‌ها فراهم می‌کند اما طبق گزارش ارائه شده 84% از افراد دورکار ترجیح می‌دهند در خانه کار کنند و علاقه‌ای به سفرهای طولانی‌مدت ندارند.

9.دورکاری سازگار با محیط‌زیست است.

با خلاص شدن از شر رفت‌وآمدهای بین محل کار و خانهٔ تان میزان انتشار گاز کربن‌دی‌اکسید به طور چشمگیری کاهش می‌یابد.همچنین مقدار منابع موردنیاز مانند کاغذ، برق و سیستم گرمایشی کاهش می‌یابد.

منبع:

https://www.remoteyear.com/blog/10-remote-work-statistics-you-should-know-about