امروز که این مقاله را می نویسم در خانه حبس شده ام و احتمالا می دانید که دلیل آن چیست! کرونا بازار را کساد و جیب های خانواده را از مگس ها آباد کرده است. اما آن چه که امید بخش است جان گرفتن مشاغل تازه ای است که ریسک ابتلا به ویروس را کاهش می دهند و شما را از رفت و آمد های طولانی بی نیاز می سازد.فریلنسری و دورکاری موضوعی است که در این مقاله به آن می پردازیم پس اگر درباره ی انتخاب این گونه شغل ها هنوز هم شک دارید این مطلب را از دست ندهید.

مزایای دورکاری:

1.کارمندان و شاغلین دور کار بازده بالاتری دارند.

بررسی و تجزیه و تحلیل شرکت های بزرگ دنیا نشان می دهد که کارکنان دور کار نسبت به همتایان خود که در شرکت حضور دارند 35 تا 40 درصد بهره وری بیشتری دارند

2.عدم نیاز به رفت و آمد می تواند در سلامتی شما تاثیر مثبتی بگذارد.

عدم نیاز به رفت و آمد باعث کاهش هزینه های شما می شود همچنین در وقت گران بهای شما صرفه جویی می شود و درنهایت استرس مسیر روزمره و به موقع رسیدن شما به محل کارتان پایان می یابد.

3.بین زندگی شخصی و کارتان تعادل بیشتری ایجاد می شود.

این گونه شغل ها بسیار انعطاف پذیراند و شما می توانید بر اساس اتفاقات روزانه برنامه و نحوه ی انجام دادن آن ها را تغییر دهید

4.استرس شما تا حد زیادی کاهش می یابد.

هیچ انسانی با استرس غریبه نیست همین که به زمان تحویل پروژه نزدیک می شوید و شما شیفت طولانی تری را می گذرانید تا کار را به موقع پایان دهید می تواند یک مثال عینی از استرس های کاری باشد.اما در دورکاری شرایط کمی متفاوت تر است.روز ها هنوز هم 24 ساعت اند اما اما این که کنار خانواده و در اتاق گرم و نرم نتم کار را پیش ببرید به مقدار چشمگیری استرس تان را کاهش می دهد.

5.افراد بیشتری به دور کاری روی آورده اند.

کارکنان و کارفرمایان تمایل بیشتری به دور کاری دارند و همین مسئله باعث شده است درصد دانش تکنولوژیکی افراد افزایش یابد.

6.آمده است که بماند.

ظبق گزارش linkdin در سال 2018و2019 میزان مشاغلی که به صورت دور کاری انجام شده است تا78درصد افزایش یافته است.. این آمار پیش از همه گیری کرونا است.بنابراین به نظر می رسد که دورکاری آمده است که بماند و فقط یک روند موقت بازار نیست.

7.در هزینه های خود شرکت هم صرفه جویی می شود.

شرکت های استخدام از راه دور شاهد کاهش محسوس هزینه های مربوط به مجهز کردن دفترکار و سایر هزینه های مربوطه بوده اند.

8.همه ی کسانی که از راه دورکار می کنند دائما در سفر نیستند.

درست است که دور کاری انعطاف پذیری بیشتری به افراد می دهد و امکان یفر را بیش تر سایر شغل ها فراهم می کند اما طبق گزارش ارائه شده 84% از افراد دور کار ترجیح می دهند در خانه کارکنند و علاقه ای به سفرهای طولانی مدت ندارند.

9.دور کاری سازگار با محیط زیست است.

با خلاص شدن از شر رفت وآمد های بین محل کار و خانه ی تان میزان انتشار گاز کربن دی اکسید به طور چشمگیری کاهش می یابد.همچنین مقدار منابع مورد نیازمانند کاغذ،برق و سیستم گرمایشی کاهش می یابد.

منبع:

https://www.remoteyear.com/blog/10-remote-work-statistics-you-should-know-about